Scores

Session: 1, Group: A

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
North Twin 4 Freestone Sean Crocker 1 4,420 7
North Twin 2 Stackmend Chris Eussen 2 3,980 6
North Twin 5 Team USA 1 Norman Maktima 3 2,720 3
North Twin 1 Team USA 2 Josh Miller 4 2,540 3
North Twin 7 Team 11 David Furry 5 2,340 3
North Twin 10 Team USA 3 Jeremy Sides 6 2,220 3
North Twin 3 Cutthroat Ron Kless 7 2,120 3
North Twin 8 Team USA Youth Joey Pattee 8 1,720 2
North Twin 6 North Carolina Ricky Ozmar 9 1,220 2
North Twin 11 Pennsylvania Madoka Myers 10 800 1
North Twin 9 Team 10 Isaac Korman 11 0 0

Session: 1, Group: B

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Crane Prarie 1 Pennsylvania Nick Bell 1 9,520 12
Crane Prarie 2 Team USA Youth Mike Komara 2 8,480 12
Crane Prarie 6 Team USA 2 Michael Bradley 3 8,020 10
Crane Prarie 4 Team USA 3 Cam Chioffi 4 7,900 11
Crane Prarie 1 North Carolina Alex Boyer 5 7,360 10
Crane Prarie 3 Stackmend Jesse Haller 6 6,580 7
Crane Prarie 5 Cutthroat Nick Rzyska-Filipek 7 6,520 9
Crane Prarie 2 Team USA 1 Josh Graffam 8 5,740 7
Crane Prarie 5 Team 10 Ken Joyce 9 3,480 4
Crane Prarie 3 Team 11 Joe Dehnert 10 1,600 2
Crane Prarie 4 Freestone Joe Clark 11 1,320 2

Session: 1, Group: C

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Upper Deschutes 6 North Carolina Tyler Cornett 1 31,280 44
Upper Deschutes 2 Stackmend Kirk Lewis 2 27,900 38
Upper Deschutes 3 Team USA 3 Cody Burgdorff 3 21,740 32
Upper Deschutes 5 Team USA 2 Ken Crane 4 14,600 22
Upper Deschutes 7 Team 10 Johnny Wilkinson 5 13,080 20
Upper Deschutes 8 Team 11 Nicholas Schierle 6 10,660 16
Upper Deschutes 11 Team USA 1 Devin Olsen 7 9,180 18
Upper Deschutes 4 Pennsylvania Petr Sekac 8 8,780 14
Upper Deschutes 1 Team USA Youth Josh Kim 9 6,340 10
Upper Deschutes 9 Cutthroat Brian Kelso 10 5,220 7
Upper Deschutes 10 Freestone Kalvin Kaloz 11 700 1

Session: 1, Group: D

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Lava Lake 2 North Carolina Mason Sims 1 19,840 27
Lava Lake 5 Team USA 3 Dzifa Glymin 2 15,380 21
Lava Lake 5 Pennsylvania Nick Meloy 3 14,760 20
Lava Lake 2 Team USA 1 Pat Weiss 4 12,400 17
Lava Lake 4 Cutthroat Edward Mulhern 5 9,220 12
Lava Lake 1 Freestone Michael Yelton 6 8,880 12
Lava Lake 1 Stackmend Jack Arnot 7 6,720 8
Lava Lake 3 Team USA 2 Glade Gunther 8 5,440 7
Lava Lake 4 Team 10 Anders Korman 9 3,120 4
Lava Lake 3 Team 11 Bernard Weston 10 2,800 4
Lava Lake 6 Team USA Youth Nick Greenberg 11 2,040 3

Session: 1, Group: E

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
South Twin 6 Team USA 3 Christopher Smith 1 13,300 22
South Twin 1 Team USA 1 Lance Egan 2 9,140 15
South Twin 1 Team 11 Jeff Harrison 3 6,940 11
South Twin 2 Team USA 2 Russell Miller 4 4,640 7
South Twin 4 Stackmend Robert Humston 5 3,880 6
South Twin 5 Team USA Youth Ryan Peck 6 3,060 5
South Twin 2 Freestone Laramie Smith 7 2,520 4
South Twin 5 Pennsylvania Roman Matusinsky 8 1,160 2
South Twin 4 North Carolina Leland Shockley 8 1,160 2
South Twin 3 Team 10 David Smith 10 1,140 2
South Twin 3 Cutthroat Chris Galvin 11 1,060 2