Scores

Session: 4, Group: A

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Upper Deschutes 7 Team USA 1 Norman Maktima 1 10,160 16
Upper Deschutes 1 Team USA 2 Josh Miller 2 9,760 15
Upper Deschutes 8 Pennsylvania Madoka Myers 3 9,140 12
Upper Deschutes 4 North Carolina Ricky Ozmar 4 6,660 11
Upper Deschutes 2 Cutthroat Ron Kless 5 6,260 9
Upper Deschutes 5 Freestone Sean Crocker 6 5,640 8
Upper Deschutes 9 Team USA Youth Joey Pattee 7 4,480 6
Upper Deschutes 11 Team USA 3 Jeremy Sides 8 3,620 6
Upper Deschutes 6 Team 11 David Furry 9 2,460 3
Upper Deschutes 10 Stackmend Chris Eussen 10 1,660 3
Upper Deschutes 3 Team 10 Isaac Korman 11 520 1

Session: 4, Group: B

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Lava Lake 4 Team USA 1 Josh Graffam 1 14,020 17
Lava Lake 5 Team 11 Joe Dehnert 2 5,280 6
Lava Lake 2 Team 10 Ken Joyce 3 5,180 7
Lava Lake 5 Cutthroat Nick Rzyska-Filipek 4 4,240 6
Lava Lake 4 Pennsylvania Nick Bell 5 4,040 5
Lava Lake 1 Team USA 2 Michael Bradley 6 3,840 5
Lava Lake 2 Team USA Youth Mike Komara 7 2,820 4
Lava Lake 3 North Carolina Alex Boyer 8 2,220 3
Lava Lake 1 Team USA 3 Cam Chioffi 9 2,100 3
Lava Lake 3 Stackmend Jesse Haller 10 1,480 2
Lava Lake 6 Freestone Joe Clark 11 940 1

Session: 4, Group: C

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
South Twin 5 North Carolina Tyler Cornett 1 4,260 6
South Twin 2 Cutthroat Brian Kelso 2 2,580 3
South Twin 4 Team USA 2 Ken Crane 3 1,840 3
South Twin 5 Team USA 1 Devin Olsen 4 1,780 3
South Twin 6 Pennsylvania Petr Sekac 5 1,340 2
South Twin 3 Team USA Youth Josh Kim 6 1,220 2
South Twin 1 Team USA 3 Cody Burgdorff 7 1,120 2
South Twin 3 Stackmend Kirk Lewis 8 960 1
South Twin 2 Team 10 Johnny Wilkinson 11 0 0
South Twin 4 Team 11 Nicholas Schierle 11 0 0
South Twin 1 Freestone Kalvin Kaloz 11 0 0

Session: 4, Group: D

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
North Twin 5 Freestone Michael Yelton 1 2,980 4
North Twin 10 North Carolina Mason Sims 2 2,760 3
North Twin 8 Team USA 2 Glade Gunther 3 2,220 3
North Twin 4 Cutthroat Edward Mulhern 3 2,220 3
North Twin 7 Team USA 1 Pat Weiss 5 1,760 2
North Twin 2 Team USA Youth Nick Greenberg 6 1,040 1
North Twin 11 Team USA 3 Dzifa Glymin 7 820 1
North Twin 6 Pennsylvania Nick Meloy 8 700 1
North Twin 1 Stackmend Jack Arnot 9 520 1
North Twin 3 Team 10 Anders Korman 11 0 0
North Twin 9 Team 11 Bernard Weston 11 0 0

Session: 4, Group: E

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Crane Prarie 5 Freestone Laramie Smith 1 10,060 13
Crane Prarie 3 Cutthroat Chris Galvin 2 7,340 8
Crane Prarie 4 Team USA Youth Ryan Peck 3 6,740 8
Crane Prarie 6 Stackmend Robert Humston 4 5,620 7
Crane Prarie 2 Team USA 3 Christopher Smith 5 4,940 6
Crane Prarie 1 Team 10 David Smith 6 3,980 6
Crane Prarie 4 North Carolina Leland Shockley 7 3,100 4
Crane Prarie 5 Team USA 1 Lance Egan 8 2,460 3
Crane Prarie 2 Team USA 2 Russell Miller 9 2,400 3
Crane Prarie 3 Pennsylvania Roman Matusinsky 10 1,100 2
Crane Prarie 1 Team 11 Jeff Harrison 11 1,040 1