Scores

Session: 5, Group: A

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Crane Prarie 6 Team USA 3 Jeremy Sides 1 15,920 21
Crane Prarie 1 Team USA 1 Norman Maktima 2 11,760 16
Crane Prarie 1 Cutthroat Ron Kless 3 6,020 7
Crane Prarie 5 North Carolina Ricky Ozmar 4 4,560 6
Crane Prarie 2 Team USA 2 Josh Miller 5 4,280 6
Crane Prarie 3 Team 10 Isaac Korman 6 4,020 5
Crane Prarie 2 Stackmend Chris Eussen 7 3,080 4
Crane Prarie 5 Pennsylvania Madoka Myers 8 2,440 3
Crane Prarie 3 Freestone Sean Crocker 9 2,060 3
Crane Prarie 4 Team USA Youth Joey Pattee 10 1,860 2
Crane Prarie 4 Team 11 David Furry 11 1,500 2

Session: 5, Group: B

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Upper Deschutes 2 Team USA 2 Michael Bradley 1 45,820 61
Upper Deschutes 8 North Carolina Alex Boyer 2 14,700 21
Upper Deschutes 6 Team USA 3 Cam Chioffi 3 11,440 18
Upper Deschutes 3 Team USA 1 Josh Graffam 4 8,800 12
Upper Deschutes 4 Team 11 Joe Dehnert 5 6,640 11
Upper Deschutes 10 Team USA Youth Mike Komara 6 6,260 9
Upper Deschutes 9 Freestone Joe Clark 7 5,580 8
Upper Deschutes 1 Stackmend Jesse Haller 8 3,840 6
Upper Deschutes 5 Pennsylvania Nick Bell 9 3,440 5
Upper Deschutes 11 Team 10 Ken Joyce 10 1,460 2
Upper Deschutes 7 Cutthroat Nick Rzyska-Filipek 11 0 0

Session: 5, Group: C

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Lava Lake 1 Team USA 1 Devin Olsen 1 20,640 25
Lava Lake 1 Cutthroat Brian Kelso 2 17,420 24
Lava Lake 2 Team USA 3 Cody Burgdorff 3 15,480 20
Lava Lake 5 Team USA 2 Ken Crane 4 9,940 12
Lava Lake 3 Team 10 Johnny Wilkinson 5 9,440 11
Lava Lake 5 Freestone Kalvin Kaloz 6 7,420 10
Lava Lake 2 Stackmend Kirk Lewis 7 4,600 6
Lava Lake 4 Team USA Youth Josh Kim 8 3,620 4
Lava Lake 3 North Carolina Tyler Cornett 9 3,560 5
Lava Lake 4 Pennsylvania Petr Sekac 10 940 1
Lava Lake 6 Team 11 Nicholas Schierle 11 660 1

Session: 5, Group: D

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
South Twin 2 Team USA 1 Pat Weiss 1 7,100 10
South Twin 4 Pennsylvania Nick Meloy 2 5,020 8
South Twin 5 Team USA 2 Glade Gunther 3 4,620 8
South Twin 1 Stackmend Jack Arnot 4 3,880 6
South Twin 4 Team 10 Anders Korman 5 3,300 5
South Twin 3 North Carolina Mason Sims 6 2,980 5
South Twin 2 Team USA 3 Dzifa Glymin 7 2,180 3
South Twin 5 Cutthroat Edward Mulhern 8 1,820 3
South Twin 3 Team USA Youth Nick Greenberg 9 1,680 2
South Twin 1 Freestone Michael Yelton 10 1,180 2
South Twin 6 Team 11 Bernard Weston 11 1,060 1

Session: 5, Group: E

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
North Twin 1 Cutthroat Chris Galvin 1 5,020 7
North Twin 3 Team USA 1 Lance Egan 2 4,980 6
North Twin 7 North Carolina Leland Shockley 3 2,880 4
North Twin 5 Team USA 2 Russell Miller 4 1,980 3
North Twin 9 Team USA 3 Christopher Smith 5 800 1
North Twin 6 Freestone Laramie Smith 6 640 1
North Twin 11 Team USA Youth Ryan Peck 7 500 1
North Twin 8 Stackmend Robert Humston 11 0 0
North Twin 4 Team 10 David Smith 11 0 0
North Twin 10 Pennsylvania Roman Matusinsky 11 0 0
North Twin 2 Team 11 Jeff Harrison 11 0 0