Scores

Session: 2, Group: A

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
South Twin 6 Team USA 1 Norman Maktima 1 18,000 29
South Twin 1 Team USA 3 Jeremy Sides 2 13,200 21
South Twin 5 Team USA 2 Josh Miller 3 7,200 12
South Twin 1 Stackmend Chris Eussen 4 6,380 10
South Twin 5 North Carolina Ricky Ozmar 5 4,320 7
South Twin 3 Pennsylvania Madoka Myers 6 1,640 2
South Twin 4 Freestone Sean Crocker 7 540 1
South Twin 2 Team USA Youth Joey Pattee 8 500 1
South Twin 2 Team 11 David Furry 11 100 1
South Twin 3 Cutthroat Ron Kless 11 0 0
South Twin 4 Team 10 Isaac Korman 11 0 0

Session: 2, Group: B

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
North Twin 8 Team USA 1 Josh Graffam 1 2,860 3
North Twin 4 Stackmend Jesse Haller 2 2,340 3
North Twin 5 Cutthroat Nick Rzyska-Filipek 3 2,160 3
North Twin 11 Team USA 2 Michael Bradley 4 1,760 2
North Twin 9 Pennsylvania Nick Bell 5 1,620 2
North Twin 10 Team 10 Ken Joyce 6 1,540 2
North Twin 3 Team USA 3 Cam Chioffi 7 920 1
North Twin 1 Team 11 Joe Dehnert 8 720 1
North Twin 2 North Carolina Alex Boyer 9 660 1
North Twin 6 Team USA Youth Mike Komara 10 520 1
North Twin 7 Freestone Joe Clark 11 0 0

Session: 2, Group: C

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Crane Prarie 1 Team USA Youth Josh Kim 1 8,880 11
Crane Prarie 3 Team USA 3 Cody Burgdorff 2 7,380 9
Crane Prarie 3 Team 10 Johnny Wilkinson 3 6,360 8
Crane Prarie 1 Pennsylvania Petr Sekac 4 6,120 7
Crane Prarie 6 Cutthroat Brian Kelso 5 5,140 7
Crane Prarie 2 Team USA 1 Devin Olsen 6 2,700 4
Crane Prarie 2 Freestone Kalvin Kaloz 7 2,620 4
Crane Prarie 4 Team 11 Nicholas Schierle 8 2,520 4
Crane Prarie 4 Stackmend Kirk Lewis 9 2,200 3
Crane Prarie 5 Team USA 2 Ken Crane 10 1,820 2
Crane Prarie 5 North Carolina Tyler Cornett 11 600 1

Session: 2, Group: D

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Upper Deschutes 2 Team USA 3 Dzifa Glymin 1 25,860 35
Upper Deschutes 8 Team USA 1 Pat Weiss 2 22,540 32
Upper Deschutes 3 Freestone Michael Yelton 3 12,180 17
Upper Deschutes 11 Team USA 2 Glade Gunther 4 7,940 14
Upper Deschutes 9 Team 10 Anders Korman 5 7,780 10
Upper Deschutes 5 Team USA Youth Nick Greenberg 6 5,880 11
Upper Deschutes 6 Cutthroat Edward Mulhern 7 5,800 7
Upper Deschutes 10 Pennsylvania Nick Meloy 8 5,320 9
Upper Deschutes 4 Stackmend Jack Arnot 9 3,680 7
Upper Deschutes 1 North Carolina Mason Sims 10 1,480 2
Upper Deschutes 7 Team 11 Bernard Weston 11 1,020 2

Session: 2, Group: E

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Lava Lake 4 Team USA 2 Russell Miller 1 19,320 26
Lava Lake 1 Team 10 David Smith 2 12,820 17
Lava Lake 2 North Carolina Leland Shockley 3 12,280 16
Lava Lake 2 Cutthroat Chris Galvin 4 12,140 17
Lava Lake 5 Team USA 1 Lance Egan 5 10,220 14
Lava Lake 4 Team 11 Jeff Harrison 6 6,800 9
Lava Lake 1 Stackmend Robert Humston 7 6,640 9
Lava Lake 5 Team USA Youth Ryan Peck 8 6,420 9
Lava Lake 3 Team USA 3 Christopher Smith 9 5,140 6
Lava Lake 6 Pennsylvania Roman Matusinsky 10 4,860 6
Lava Lake 3 Freestone Laramie Smith 11 4,740 6