Scores

Session: 3, Group: A

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Lava Lake 3 Freestone Sean Crocker 1 10,980 14
Lava Lake 2 Cutthroat Ron Kless 2 9,240 12
Lava Lake 2 Team USA 1 Norman Maktima 3 9,220 12
Lava Lake 6 Team 10 Isaac Korman 4 8,460 10
Lava Lake 5 Team USA 2 Josh Miller 5 8,160 11
Lava Lake 3 Pennsylvania Madoka Myers 6 7,040 9
Lava Lake 5 Team USA 3 Jeremy Sides 7 6,580 9
Lava Lake 4 Stackmend Chris Eussen 8 5,960 8
Lava Lake 4 North Carolina Ricky Ozmar 9 3,960 5
Lava Lake 1 Team 11 David Furry 10 3,460 4
Lava Lake 1 Team USA Youth Joey Pattee 11 2,020 2

Session: 3, Group: B

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
South Twin 5 Team USA Youth Mike Komara 1 1,720 3
South Twin 3 Team USA 2 Michael Bradley 2 1,480 2
South Twin 4 Team USA 3 Cam Chioffi 3 1,240 2
South Twin 1 Cutthroat Nick Rzyska-Filipek 4 1,200 2
South Twin 5 Pennsylvania Nick Bell 5 1,140 2
South Twin 2 Team USA 1 Josh Graffam 6 1,040 1
South Twin 6 Freestone Joe Clark 7 640 1
South Twin 4 Stackmend Jesse Haller 8 540 1
South Twin 3 North Carolina Alex Boyer 9 520 1
South Twin 2 Team 11 Joe Dehnert 11 0 0
South Twin 1 Team 10 Ken Joyce 11 0 0

Session: 3, Group: C

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
North Twin 2 Team 10 Johnny Wilkinson 1 4,640 6
North Twin 11 Team USA 1 Devin Olsen 2 2,700 3
North Twin 1 Team USA 3 Cody Burgdorff 3 2,240 3
North Twin 5 Pennsylvania Petr Sekac 4 1,700 2
North Twin 9 Freestone Kalvin Kaloz 5 1,120 1
North Twin 4 Team USA 2 Ken Crane 6 680 1
North Twin 8 Cutthroat Brian Kelso 7 660 1
North Twin 6 Stackmend Kirk Lewis 8 640 1
North Twin 10 Team 11 Nicholas Schierle 9 520 1
North Twin 3 North Carolina Tyler Cornett 10 500 1
North Twin 7 Team USA Youth Josh Kim 11 0 0

Session: 3, Group: D

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Crane Prarie 3 Team USA 1 Pat Weiss 1 11,640 14
Crane Prarie 6 Freestone Michael Yelton 2 8,780 11
Crane Prarie 1 North Carolina Mason Sims 3 8,060 11
Crane Prarie 4 Team USA 3 Dzifa Glymin 4 6,420 9
Crane Prarie 1 Stackmend Jack Arnot 5 3,700 5
Crane Prarie 4 Cutthroat Edward Mulhern 6 3,420 4
Crane Prarie 3 Team USA 2 Glade Gunther 7 3,160 4
Crane Prarie 2 Pennsylvania Nick Meloy 8 2,980 4
Crane Prarie 5 Team USA Youth Nick Greenberg 9 2,620 4
Crane Prarie 2 Team 10 Anders Korman 10 1,620 2
Crane Prarie 5 Team 11 Bernard Weston 11 0 0

Session: 3, Group: E

Sector Beat Team Name Placing Points # of Fish
Upper Deschutes 2 Pennsylvania Roman Matusinsky 1 20,000 27
Upper Deschutes 8 Stackmend Robert Humston 2 15,860 21
Upper Deschutes 6 Team USA 1 Lance Egan 3 14,800 20
Upper Deschutes 7 Team USA Youth Ryan Peck 4 9,020 13
Upper Deschutes 11 Freestone Laramie Smith 5 7,420 12
Upper Deschutes 3 Cutthroat Chris Galvin 6 7,280 10
Upper Deschutes 4 Team USA 2 Russell Miller 7 7,000 10
Upper Deschutes 5 Team 11 Jeff Harrison 8 5,640 9
Upper Deschutes 9 North Carolina Leland Shockley 9 4,960 7
Upper Deschutes 1 Team 10 David Smith 10 3,020 5
Upper Deschutes 10 Team USA 3 Christopher Smith 11 980 2